6 Temmuz 2013 Cumartesi

Demi Lovato Hayatı


Tam adı Demetria Devonne Lovato, 20 Ağustos 1992′de Albuquerque/New Mexico/ABD’de de doğdu. Boyu 1,61. Takma adı Demi.  Şarkıcı, oyuncu, söz yazarı ve jürilik yapan Demihayranlarına Lovatic deniyor. Dallas Lovato adında ablası, Madison De La Garza adında kız kardeşi var. İlk olarak televizyon hayatına 7 yaşındaylen Angela rolü ile Barney & Friends diziyle başlamıştır. Camp Rock filmlerinde ve Sonny’nin Yıldızı dizisinde başrol oynaması tanınmasında etkili olmuştur. Yetenekli piyanist ve gitaristtir. 2009 yılında liseden mezun oldu. Hayranları Demi‘nin YouTube yüklediği  Selena Gomez ile yaptığı Demi ve Selena Show‘u çok seviyorlar. Hayranları o günleri çok özlediklerini sürekli dile getiriyorlar. Demi ve Selena‘nın dostluğu Taylor Swiftve Selena‘nın yakınlaşması nedeniyle biraz bozulmuştu. Şuan araları iyi fakat işleri dolayısıyla fazla görüşemiyorlar.

Milyonlarca hayran kitlesine sahip olan Demi, şuana kadar 4 albüm, 16 klip, 7 tur, 4 televizyon gösterisi, 4 film ve 89 ödül aldı. Ayrıca çıkardığı şarkılardan elde ettiği başarılarla bir çok plak ödülü almıştır. Demi‘nin Twitter’da 15 milyon, Facebook’da 20 milyon Lovatic’i var.

Jonas Brothers, Miley Cyrus, Selena Gomez, Dev, Cher Lloyd, Timbaland ve Missy Elliott gibi ünlü isimlerle işbirliği yapmıştır.

Peki Demi neden bileklerini kesti? Demi‘nin Stay Strong (Güçlü Kal) hikayesi ise;
Demi’nin annesi ve babası 2 yaşındayken ayrıldı. Unbroken albümünde ki “For The Love Of A Daughter” şarkısını babası için besteledi. Bir gün anaokulunda sahneye çıktı ve yere düştü o kadar tepkiye rağmen yinede pes etmedi. Okulda ki herkes ondan nefret ediyordu, okulda ki öğrenciler imza toplayıp onu okuldan attırmaya çalıştılar. Dolaba kilitlediler. Yine de güçlü kaldı. 11 yaşındayken bileklerini kesmeye başladı. Bir gün Disney Channel’dan gelen teklif ile o kadar laf eden herkesi susturmayı başardı. Oynadığı filmde Joe Jonas ile filmden sonra aşk hayatı yaşadı. Bir takım nedenler yüzünden ayrıldılar. Hem psikolojik sorunları hem de bu sorunu yüzünden rehabilitasyon merkezinde tedavi gördü. Aylarca yalnız kaldı. Hayranlarından gelen güçlü kalmalısın mesajları ile güçlü kaldı. Bayramlarını yalnız geçirdi. Kullandığı ilaçlar yüzünden kilo aldı. Etrafından aldığı eleştirilere karşılık “Kendi kişisel sorunlarım bana yetiyor” dedi. Rehabilitasyon merkezinden çıktıktan sonra artık o bir Disney Channel yıldızı değildi. Kendi tarzını yaratmış bir kadındı. Hayranları sayesinde ayaklarının üzerine basıyordu. Hayranları için yeni bir albüm çıkardı ve sadece onlar için albüm turu düzenledi. Rehabilitasyondan çıktıktan sonra bileklerine “Stay Strong” (güçlü kal) dövmesi yaptırdı.

Joe Jonas ise Demi’nin rehabilitasyondan çıktığını öğrenince ondan özür diledi. Demi ise arkadaş kalmayı kabul etti. Rehabilitasyondan çıkınca yanında olan Wilmer Valderrama ile çıkmaya başladı. İlişkileri yürümeyince kısa sürede ayrıldılar ve şuan arkadaşlar. Babasının acısını unutmak için ‘For The Love Of A Daughter’ şarkısını konserinde söylemiyor. Hem kendisi üzülmesin diye hem de hayranları üzülmesin diye. 23 Haziran 2013′de öz babası Patrick Lovato yaşamını yitirdi.

Bir röportaj’da ise Demi’ye sorulan soru;
Muhabir“Bileklerinde ki dövmeyi yaptırırken hiç bir acı hissetmedin mi?”
Demi“Benim çektiğim acıların yanında bir hiçti.” dedi.
O kadar olaydan sonra hala ayakta dimdik durduğu, hayranları için her şeyi göze aldığı için seviyorlar onu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder